MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Aktuality

Aktuality

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ CEN A VERNISÁŽ 50. MDVV LIDICE 2022

27. 5. 2022

Ve čtvrtek 2. června 2022 od 11 hodin se uskuteční slavnostní předání ocenění medailistům z České republiky. Na zahradě Lidické galerie převezmou mladí výtvarníci medaile "Lidická růže" od zástupců ministerstev, která udělila výstavě záštitu. Pro děti je připraven doprovodný program: výtvarné a pohybové aktivity od SVČ Labyrint Kladno, ukázka práce sociálně terapeutické dílny Zahrada Kladno, zájemci si budou také moci vyzkoušet brýle pro virtuální realitu. Vystoupí žesťový soubor ze ZUŠ Marie Podvalové.
Expozice 50. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2022 bude zpřístupněna návštěvníkům po skončení slavnostního ceremoniálu ve 13:30. 
Srdečně zveme na výstavu MOJE MUZEUM, která představí 1 485 exponátů od dětí ze 71 zemí světa. 


Výsledky 50. ročníku MDVV Lidice 2022

9. 5. 2022

Vážení pedagogové, milé děti,

právě jsme zveřejnili výsledky jubilejního 50. ročníku MDVV Lidice 2022! Do letošního ročníku na téma „MUZEUM“ bylo zaregistrováno celkem 14 527 prací ze 77 zemí světa. Porota po pečlivém výběru ocenila 1 485 exponátů a udělila 1 552 ocenění, včetně 203 medailí.

Výsledky soutěže a všechna oceněná díla si můžete prohlédnout na webových stránkách výstavy.

Srdečně gratulujeme oceněným a všem moc děkujeme za účast! 

Slavnostní vernisáž a předání individuálních medailí „Lidická růže“ dětem z České republiky a Cen poroty proběhne dne 2. června 2022.

Prosíme účastníky, rodiče a pedagogy o kontrolu uvedených údajů. V případě nesrovnalostí nás, prosím, kontaktujte emailem na children@lidice-memorial.cz


Vyjádření solidarity s Ukrajinou

24. 2. 2022

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice je od svého vzniku věnována nejen památce dětským obětem z české obce Lidice, ale i všem dalším dětem, které zahynuly ve válečných konfliktech. Proto se nás silně dotýká současná situace na Ukrajině, která je od dnešního rána ve válečném stavu. Mnoho ukrajinských dětí zasílá každoročně svá výtvarná díla do soutěže, v loňském ročníku získalo Visual Art Centre z ukrajinského města Krivyi Rih dokonce nejvyšší ocenění -  Cenu poroty pro zahraniční školu. Rádi bychom vyjádřili Ukrajině solidaritu a podpořili přání všech dětí, které sní o světě bez válek. Ukrajino, stojíme při tobě.


Obrázek: Tanja Kravchuk, 12 let, Lutsk - Art School, Ukrajina


Міжнародна виставка дитячого мистецтва Лідіце від часу заснування присвячена не лише пам’яті дітей-жертв чеського села Лідіце, а й усіх інших дітей, які загинули на війні. Тому на нас сильно впливає нинішня ситуація в Україні, яка з самого ранку воює. Багато українських дітей щороку приймають свої роботи на конкурс і минулого року набрав Творча майстерня "Visual ART Center“ в українському місті Кривий Ріг навіть найвищу нагороду – приз журі за іноземну школу. Ми хочемо висловити нашу солідарність з Україною та підтримати бажання всіх дітей, які мріють про світ без воєн. Україно, ми з тобою.


Зображення: Таня Кравчук, 12 років, Луцьк - Художня школа, Україна


SVOZY VÝTVARNÝCH PRACÍ DO 50. ROČNÍKU MDVV LIDICE 2022

25. 1. 2022

Termíny a lokality svozových míst pro rok 2022:

  • 9. února - oblast SEVERNÍ MORAVA - Olomouc
  • 10. února - oblast JIŽNÍ ČECHY - Písek, České Budějovice, Strakonice
  • 11. února - oblast SEVERNÍ ČECHY - Most

Systém odevzdání prací na svozovém místě: práce označené štítkem a splňující podmínky (viz níže) můžete předat na svozovém místě po předchozí domluvě s danou kontaktní osobou. To je možné učinit již před termínem svozu.

Pokud budete chtít práce předat v konkrétní svozový den a/nebo vyzvednout neoceněné práce ze 49. ročníku, je potřeba toto domluvit přímo s asistentkou MDVV – Vanessa Špačková, spackova@lidice-memorial.cz, +420 778 735 870. Na asistentku se také obracejte s případnými dalšími dotazy ohledně svozů.

Svozové oblasti
  • středa 9. února, oblast SEVERNÍ MORAVA:

Olomouc (11:00) - ZUŠ M. Stibora, Pionýrská ul. 4/474

Kontakt: Zuzana Hrubošová, ředitelka ZUŠ, tel. 774 480 656, e-mail: z.hrubosova@zusmsol.cz

  • čtvrtek 10. února, oblast JIŽNÍ ČECHY:

Písek (9:00) - ZUŠ O. Ševčíka, Nádražní 1032

Kontakt: Lenka Termannová, pedagožka ZUŠ, tel. 602 830 436, e-mail: termannova@seznam.cz

České Budějovice (10:30) - Centrum ARPIDA, U Hvízdala 9

Kontakt: paní Zora Palčisková, sekretářka ředitele centra ARPIDA, e-mail: palciskovaz@arpida.cz, místo odevzdání prací: recepce centra Arpida, tel. 385 777 012

Vzhledem k omezené kapacitě svozového místa prosím vozte své práce do centra Arpida až v den svozu 10. 2. nebo těsně před termínem svozu v týdnu od 7. 2. Práce je možné odevzdat na recepci centra v pracovních dnech od 7:00 do 17:30 hodin.

Strakonice (12:00) - ZUŠ, Kochana z Prachové 263

Kontakt: Ivana Schwarzová, pedagožka ZUŠ, tel. 777 646 838, e-mail: zus.schwarzova@seznam.cz

  • pátek 11. února, oblast SEVERNÍ ČECHY:

Most (12:00) - ZUŠ Moskevská, Moskevská 13

Kontakt: Romana Pavlíčková, ředitelka ZUŠ, tel. 722 914 712, e-mail: romana.pavlickova@zusmost.cz

Podmínky převzetí prací

Před předáním práce prosím zkontrolujte, že splňuje kritéria pro přijetí a je k ní přiložena řádně vyplněná Přihláška a práce jsou označeny Štítkem. Zmiňované dokumenty a veškeré soutěžní podmínky naleznete na https://www.mdvv-lidice.cz/aktualni/vyzva/ Práce bez těchto kompletních údajů, nebo ty, které neodpovídají zadání, bohužel nemůžeme přijmout.

Děkujeme všem za spolupráci při pořádání svozů v letošním nezvyklém roce. Pokud povezete výtvarné práce na svozová místa, dodržujte, prosím, veškerá hygienická opatření pro co nejbezpečnější předání prací. Mějte na sobě respirátor nebo roušku a desinfikujte si ruce, dodržujte rozestupy a nevstupujte bez vyzvání do vnitřních prostor.

Děkujeme za pochopení a přejeme hodně štěstí v 50. ročníku MDVV Lidice 2022!


VÝTVARNÁ DÍLA DO 50. ROČNÍKU MDVV LIDICE JIŽ PŘICHÁZEJÍ!

20. 1. 2022

Rádi bychom vás ujistili, že 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice se i přes aktuální epidemiologickou situaci bude v letošním roce konat. Nadále platí uzávěrka soutěže v pátek 11. února 2022 (den, kdy můžete nejpozději podat na poště balík se zásilkou do Lidic). Práce musí do Lidické galerie fyzicky dorazit s dostatečným předstihem před zasedáním odborné poroty výstavy (1. kolo 17. – 19. března 2022).

V týdnu od 7. 2. do 11. 2. se budou konat tradiční svozy výtvarných prací z Mostu, Olomouce a jižních Čech, bližší informace brzy zveřejníme.

Nadále vám také nabízíme možnost navrácení neoceněných prací ze 49. ročníku v Lidické galerii, práce vám můžeme po předchozí domluvě vydat. Neoceněné práce je také možno po předchozí domluvě vyzvednout na svozových místech.

Pokud byste měli s dodáním výtvarných prací do Lidic nečekané komplikace, obraťte se na nás na e-mailu children@lidice-memorial.cz nebo telefonicky na +420 736 642 318. Rádi se s vámi individuálně domluvíme.

Děkujeme a těšíme se na vaše výtvarná díla.

MDVV tým VT + VŠ


© MDVV Lidice 2008 - 2022, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus