» Archiv ročníků » Ročník 47 » Porota
Porota
Zpráva ze zasedání odborné poroty konané ve dnech 14. – 16. března a 21. – 23. března 2019 - hodnocení 47. ročníku MDVV Lidice 2019
Autoři:
- Lenka Zmeková - kurátorka
- Josef Zedník - pedagog / předseda poroty
- Romana Štajerová - pedagog
- Martin Homola - fotograf / hodnocení fotografie
- Ivana Junková - ředitelka Základní umělecké školy / hodnocení filmu
- Kateřina Krutská Vrbová - hodnocení filmu
Členové poroty 47. MDVV Lidice 2019
Odborná porota je složená z učitelů a vedoucích výtvarných oborů na základních uměleckých školách, základních i speciálních školách a z profesionálních umělců z České republiky i ze zahraničí. Počet členů poroty není vždy stejný, zpravidla však osciluje kolem 13 - 25. Porotci mají dlouholetou praxi ve výtvarné práci a vedení dětí a také se zúčastňují porot dalších výtvarných soutěží.
Členové poroty z České republiky
-
Eva Bartošová
pedagog ZUŠ Nové Město pod Smrkem a Domov Raspenava
1. kolo -
Milena Burgrová
grafik, Kladno
2. kolo -
Čeněk Hlavatý
ředitel ZUŠ Mšeno
1. a 2. kolo
-
Martin Homola
fotograf Buštěhrad
1. a 2. kolo -
Vladimír Hrebeňák
pedagog ZUŠ Karlovy Vary
1. kolo -
Zuzana Hrubošová
ředitelka ZUŠ M. Stibora Olomouc
2. kolo
-
Ivana Junková
ředitelka ZUŠ Řevnice
1. a 2. kolo -
Kateřina Krutská Vrbová
pedagog ZUŠ Řevnice, filmová střihačka
1. a 2. kolo -
Helena Lisá
pedagog ZUŠ M. Stibora Olomouc
1. kolo
-
Romana Pavlíčková
ředitelka ZUŠ Most, Moskevská
1. kolo -
Jitka Petřeková
autorka edu programů NPÚ
1. kolo -
Pavel Rajdl
v důchodu, výtvarník - bývalý pedagog
2. kolo
-
Jaroslava Spěváčková
pedagog ZUŠ Plzeň, Jagellonská
2. kolo -
Lenka Spoustová
pedagog ZUŠ Fr. Kmocha Kolín
1. kolo -
Hana Stadlerová
pedagog Katedry výtvarné výchovy PedF MU Brno
1. kolo
-
Martina Sumcová
pedagog ZŠ Sedmikráska, Rožnov pod Radhoštěm
1. kolo -
Romana Štajerová
pedagog ZUŠ Plzeň, Jagellonská
1. a 2. kolo -
Alena Zupková
pedagog ZUŠ V. Vančury, Háj ve Slezsku
1. a 2. kolo
Členové poroty ze zahraničí
-
William F. Doehring
pedagog, výtvarník, International School of Prague
2. kolo -
Tomáš Krivý
pedagog ZUŠ Považská Bystrica, Slovensko
1. kolo -
Renata Mečkovskiené
pedagog Umělecké školy Trakai, Litva
2. kolo
-
Iris Lau
zakladatelka Nadace na podporu mladých umělců, Hong Kong, Čína
2. kolo -
Henry Lau
zakladatel Nadace na podporu mladých umělců, Hong Kong, Čína
2. kolo -
Ilze Rimicane
umělecká vedoucí Dětské a mládežnické centrum Daugmale, Riga, Lotyšsko
2. kolo
-
Vsevolod Romankov
pedagog výtvarného oboru, School 1955, Moskva, Rusko
2. kolo -
Debrah Sickler-Voigt
profesorka výtvarné výchovy, Middle Tennessee State University Murfreesboro, TN, USA
2. kolo -
Ivan Stoyanov
výtvarník, Nova Zagora, Bulharsko
2. kolo