MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 50 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2022 – Srbsko

Předávání cen MDVV 2022 – Srbsko

30. 1. 2024

Dne 13. prosince 2022 převzali oceněné mladé umělkyně a umělci ze Srbska z rukou velvyslance Tomáše Kuchty letošní ceny z jubilejní 50. Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice. 

Pro umělce ze Srbska bylo letošní téma „Muzeum“ velmi inspirativní a do Lidic bylo zasláno celkem 316 prací z 28 srbských škol a organizací. Odborná porota ocenila 11 jednotlivců a jednu organizaci. České velvyslanectví, jak se již stalo tradicí, zorganizovalo slavnostní předání cen, jehož se zúčastnili oceněné mladé umělkyně a umělci se svými rodiči a pedagogy.

Letošními laureáty jsou Anja Pavlović ze ZŠ Vera Blagojević z Banja Koviljača, Jana Joksić z Artino Art Studia z Bělehradu, Elena Bogdanović, Milica Glavaški, Ognjen Gvozdenović, Petra Nuhanović a Miljana Ristanovićz organizace Pictum z Bělehradu, Sara Drenča z Prvního bělehradského gymnázia, Mate Erdelyi Pataki a Tatjana Macskovity ze ZŠ Jovan Jovanović Zmaj ze Subotici a Aleksa Antanasijević z Kovinu. Kromě čestných uznání se Srbsko letos může pochlubit i jednou medailí Lidická růže, kterou obdržela organizace Pictum.

Všem laureátům a jejich rodičům a pedagogům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů do dalšího roku.

Zdroj a foto: Velvyslanectví České republiky v Bělehradě


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus