MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 50 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2022 – Slovinsko

Předávání cen MDVV 2022 – Slovinsko

30. 1. 2024

Zástupci velvyslanectví České republiky v Lublani se i letos vydali osobně navštívit slovinské školy, které se účastnily Mezinárodní dětské výtvarné výstavy. Pracovníci velvyslanectví předali ocenění udělená v rámci 50. ročníku výstavy, který proběhl na téma „Muzeum“.

Slovinsko patří mezi tradiční účastníky výstavy LIDICE a slovinská umělecká díla bývají velmi pozitivně hodnocena. Do výtvarné výstavy bylo v roce 2022 zasláno více než 14 527 prací od dětí ze 77 zemí. Slovinské děti byly oceněny celkem 6 medailemi a 27 čestnými uznáními. Díky tomu se slovinské školy zařadily mezi nejúspěšnější 50. ročníku. Z 52 slovinských škol, které se do jubilejního ročníku výtvarné výstavy přihlásily, získalo ocenění 14 škol.

V Lublani a jejím okolí byla čestná uznání udělena žákům základních škol Gradec v Jevnici a Roje v Domžale. V hlavním městě získala čestné uznání Základní škola Vič. Mezinárodní grafické centrum v rámci dětského animačního workshopu na téma výstavy Andrieny Šimotové získalo medaili za kolektivní práci.

V Mariboru získali čestná uznání žáci ze základních škol Franca Rozmana Staneta a Janka Padežnika, a také Centrum Gustava Šilicha a mateřská škola Tezno. V regionu Primorska získaly čestná uznání na základní škole v Ajdovščině. Na téže základní škole obdržel medaili Lidická růže také žák základní školy Dutovlje Taj Kosmač, nyní student střední školy v Ajdovščině, který se v průběhu let několikrát stal oceněným v mezinárodní výtvarné výstavě Lidice za své fotografie.

Dvě čestná uznání putovala také do slovinského města Velenje, do základní školy Livada. V regionu Pomurje, který je díky vynikajícímu učiteli výtvarné výchovy Mateji Giderovi tradičně jedním z nejúspěšnějších slovinských regionů ve výtvarné výstavě Lidice, předali pracovníci velvyslanectví tři medaile Lidické růže základní škole v Rogašovcích, tři čestná uznání a jednu medaili škole ve Svatém Juriji ob Ščavnici. Žáci ze základní školy Kuzma získali dvě čestná uznání.

Zástupci velvyslanectví byli na všech školách srdečně přivítáni. U příležitosti předávání cen uspořádali žáci i doprovodné programy, v nichž mohli předvést i své hudební a taneční talenty. Laureáti obdrželi od českého velvyslanectví v Lublani drobné dárkové předměty s motivy České republiky a české kultury, jako jsou plyšové hračky známé animované postavičky Krtečka, omalovánky, pastelky, pexeso a modely autíček Škoda, které poskytli zástupci automobilky ve Slovinsku.

Zdroj a foto: Velvyslanectví České republiky v Lublani


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus